• село Липівка
  село Липівка
 • Пам`ятник Василю Савчаку на псевдо
  Пам`ятник Василю Савчаку на псевдо "Сталь", провіднику ОУН-УПА Буковини у селі Ямниця
 • Скульптура ангела-охоронця на дорозі Тисмениця-Івано-Франківськ
  Скульптура ангела-охоронця на дорозі Тисмениця-Івано-Франківськ
 • Криївка, с.Клубівці
  Криївка, с.Клубівці
 • Тисменицька районна рада
  Тисменицька районна рада
 • Монастир Успіння Матері Божої, с. Погоня
 • Духова криниця, с-ще Єзупіль
  Духова криниця, с-ще Єзупіль
 • Пам`ятник Т.Г. Шевченку, с-ще Лисець
  Пам`ятник Т.Г. Шевченку, с-ще Лисець
 • с. Пшеничники
  с. Пшеничники
 • Духовний комплекс у селі Нові Кривотули
  Духовний комплекс у селі Нові Кривотули
---------   ВІТАЄМО НА САЙТІ ТИСМЕНИЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ   ---------

Міжнародна співпраця

У 2002 році між Тисменицьким районом та ґміною Стшельце Опольське (Польща) підписано офіційну Партнерську угоду про дружбу та співпрацю.

Угодою передбачено обмін досвідом та ідеями у галузях самоврядування, комунального господарства та охорони навколишнього середовища, соціальної опіки, розвитку промисловості, малого та середнього підприємництва, охорони здоров’я, культури, освіти, пожежної безпеки, спорту і відпочинку.

У 2011 році підписано Угоду про партнерство Тисменицького району та округу Бандера штату Техас (Сполучені Штати Америки). Зустріч відбулася за участі керівництва району, представників ґміни Стшельце Опольське (Польща) та офіційної делегації із округу Бандера штату Техас (США). Угода передбачає формування і розвиток взаємовідносин між районом та округом у напрямках освіти, спорту, туризму, культури, історії, економічного розвитку, сільського господарства, дипломатичних і добросусідських стосунків.

 

 

15 років міжнародної співпраці

 

 DSC3746В рамках відзначення 15-річчя підписання Партнерської угоди про дружбу та співпрацю між Тисменицьким районом та гміною Стшельце Опольське, Республіку Польща відвідала офіційна делегація з Тисмениччини.

У складі делегації були: голова Тисменицької районної ради Роман Крутий, голова Тисменицької районної державної адміністрації Іван Семанюк, заступник керівника виконавчого апарату Тисменицької районної ради Михайло Королик, керівник апарату Тисменицької районної державної адміністрації Ярослав Татарин, консультант відділу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування Тисменицької районної ради Ольга Шкромида, депутати Івано-Франківської обласної ради Роман Ткач та Василь Гладун, депутати Тисменицької районної ради Михайло Юркевич та Руслан Фармус.

На святкування такої важливої події були також запрошені: баскетбольна команда учнів Тисменицької дитячо-юнацької спортивної школи та народний естрадно-інструментальний колектив народного дому міста Тисмениця.

Програма перебування делегації була винятково цікавою та насиченою.

Учнівська баскетбольна команда Тисменицької дитячо-юнацької спортивної школи мала честь першою представити рідну країну та район, взявши участь у турнірі з баскетболу серед дівчат.

IMG 8163

Команда баскетболісток із селища Єзупіль зайняла друге місце, показавши гарну спортивну підготовку, волю до перемоги, відмінну командну гру та подарувавши присутнім позитивні емоції і незабутні враження від поєдинку. Нагородою спортсменкам став кубок, оригінальні спортивні сумки, футболки. Краща баскетболістка привезла в Україну цінний подарунок. Маємо нові спортивні досягнення, бо багата Тисмениччина спортивними талантами!

IMG 8148

 

IMG 8532

Під час офіційної церемонії святкування, яка проходила в приміщенні міської Ратуші, керівники міст-партнерів обмінялися вітальними словами. Голова Тисменицької районної ради Роман Крутий привітав керівництво гміни Стшельце Опольське з 15 річницею співпраці: «Наші відносини ґрунтуються на взаємній повазі та взаєморозумінні, готовності допомогти та підтримати один одного», - наголосив Роман Крутий. Голова  подякував партнерам за щирість та висловив сподівання на подальше тісне співробітництво у міжнародній сфері.

 DSC0599

 

IMG 8172

 

 DSC0589

Керівники Тисмениччини, з нагоди свята вручили подяки, нагороди та пам’ятні подарунки керівництву гміни: нагрудні значки, з нагоди співпраці, прапори України, герби Тисмениччини, статуетки.

 DSC3722

 

 DSC0557

 

 DSC0558

 

 DSC3746

 

 DSC3750

Креативним подарунком української делегації стало фото прапорів - символів Стешелец Опольських та Тисмениччини, які відважний альпініст, житель нашого району, разом з однодумцями, взяв у подорож в Гімалаї (Непал). Так, вдалося показати символічну «висоту» значення міжнародної дружби та співпраці у сучасному світі. Вручив, матеріалізований задум, особисто голова Тисменицької районної ради Роман Крутий.

 DSC3793

Найкращі сторінки партнерства сторони відтворили у пам’яті присутніх за допомогою сучасних технологій: відео та слайд-шоу.

Особливо приємним стало відзначення польською стороною керівників Тисменицького району, які в різні роки протягом тривалого часу активно сприяли та підтримували співпрацю з міжнародними партнерами. Це – діючий депутат Івано-Франківської обласної ради Роман Ткач, депутат Тисменицької районної ради Руслан Фармус, голова Тисменицької районної державної адміністрації Іван Семанюк, голова Тисменицької районної ради Роман Крутий.

IMG 8273

 

IMG 8168

 

IMG 8164

 

IMG 8286

 

 DSC0664

 

 DSC0711

 

IMG 8314

 

Заходи продовжилися у міському парку, де усі міжнародні делегації: українська, німецька та чеська взяли участь у святкуванні Днів Землі Стшелецької.

 

 DSC0766

 

 DSC0770

 

Щоб краще познайомити європейців з нашою культурою, традиціями, економічним та туристичним потенціалом, тисменичани розгорнули тематичний намет.

 

 DSC0828

 

IMG 8339

 

IMG 8340

 

 DSC0831

Оформлений в традиційно українському стилі, з усіма атрибутами старовинної Тисмениччини, він приваблював представників усіх націй, присутніх на святкуванні. Особливо припав він до душі етнічним українцям, вихідцям з різних куточків України, які тепер проживають в Європі. На такому символічному клаптику України проходило нагородження та відзначення кращих дитячих малюнків на тему «Рідний край очима дітей», відбувалася презентація інформаційних буклетів провідних підприємств нашого краю, цікавих автентичних закладів харчування району, демонстрація традиційних українських строїв, у які були одягнуті усі члени делегації, частування іноземців традиційними українськими стравами, які тут же готувала справжня українська господиня Галина Лаврук – шеф-кухар популярної у нас колиби «Козацький острів». Зі сцени лунали українські народні пісні, які учасники народного естрадно-інструментального колективу народного дому міста Тисмениця виконували під власний акомпонемент.

 DSC0835

 

 DSC0874

 

 DSC0878

 

IMG 8359

 

 DSC0839

 

 DSC0846

 

IMG 8374

 

IMG 8492

У такий оригінальний спосіб вдалося за короткий термін популяризувати Україну, познайомити присутніх з Тисмениччиною, переконати усіх, що наша держава багата унікальними традиціями, цікавою історією та має великий потенціал.

IMG 8384

 

IMG 8346

 

IMG 8368

Однією з визначальних спільних рис польського та українського народів є висока моральність, релігійність та вірність християнським традиціям. Тому, особливо приємною подією стала участь пароха церкви Св. Архистратига Михаїла (УГКЦ) м.Тисмениця отця Юрія Павлюка у спільному Богослужінні з ксьондзами костелу Св.Лаврентія. Молилися разом представники делегацій Федеративної Республіки Німеччина, Чеської Республіки, України (Тисмениччина), керівництво та громада гміни Стшельце Опольське. Під час Літургії, дітки мовами присутніх у храмі представників різних націй виголошували прохання-молитви до Господа за мир в Україні. Ця тема була ключовою у  проповіді отця Юрія Павлюка. А ще мовилося про підтримку, дружбу, співпрацю та європейське майбутнє України.

 DSC0938

 

 DSC0923

 

IMG 8422

 

 DSC0916

 

IMG 8390

 

IMG 8394

 

IMG 8485

 

IMG 8428

 

IMG 8525

 

Як керівник району, голова Тисменицької районної ради Роман Крутий продовжує роботу у напрямку налагодження контактів з іноземними партнерами, «реанімує» стосунки, завдяки новому підходу та новій меті: «Переконаний, що Польща є надійним партнером для України, а гміна Стшельце Опольське – справжнім другом! Розвиваючи міжнародну співпрацю на місцевому рівні, робимо спроби органічно інтегруватися у європейське суспільство, наблизитися один до одного на рівні народів, націй, громад. Уже цього року планується реалізувати спільний міжнародний проект у економічній сфері. У подальшому, сподіваюся на партнерство у інвестиційному та туристичному напрямках. А це додатковий поштовх для розвитку громад нашого району, це шлях до успіху!»

 

Офіційна делегація Тисмениччини відвідала партнерське місто Стшельце Опольскє

4-5 червня делегація керівництва Тисменицького району побувала на святкуванні Днів Землі Стрілецької. Делегацію очолили голова Тисменицької районної ради Роман Крутий та голова Тисменицької районної державної адміністрації Іван Семанюк. До її складу також увійшли заступник голови районної ради Ігор Федоришин, заступник керівника виконавчого апарату районної ради Михайло Королик, консультант відділу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування виконавчого апарату районної ради Ольга Шкромида.


 DSCN3832

Програма перебування делегації Тисменицького району включала відвідування різнопланових заходів дводенного святкування: офіційні зустрічі, культурно-мистецькі імпрези, огляд пам’яток архітектури, окремих об’єктів інфраструктури. Цьогоріч в рамках вже звичного й очікуваного містянами свята урочисто відзначили й ювілейну, десяту, річницю співпраці Стшелєц Опольскіх із містом Голіце (Чехія). На усіх цих заходах, що відбувалися у різних локаціях – ратуші, міському парку, костелі, побували й представники української делегації.

Іван Семанюк та Роман Крутий взяли участь у церемонії нагородження кращих спортсменів з плавання, які змагалися у турнірі на кубок бургомістра.

IMG 4126

Також тисменичани ознайомилися із діяльністю заводу «Древопласт», який спеціалізується на виготовленні вікон і дверей. До слова, на підприємствах Стшелєц Опольскіх працює 120 осіб з України.

DSCN3846

Ґміна розвивається, в тому числі й залучаючи позабюджетні кошти. Стшельце Опольскє вже виграло та реалізувало 160 грантів, у тому числі й у співпраці з Німеччиною. Досвідом у цьому напрямку діяльності поляки охоче ділилися зі своїми українськими партнерами.

DSCN3877 2

Окрім представників нашої держави, до Стшелєц Опольскіх на святкування приїхали й делегації з інших іноземних міст-партнерів: Зост (Німеччина) та Голіце (Чехія). Відтак керівники району обговорили питання налагодження контактів із громадами цих європейських міст. Зокрема, домовилися розпочати співпрацю із німецькою стороною у галузі культури. У випадку успішного партнерства, його розвиватимуть у соціально-економічному напрямку.

IMG 9017

Протягом чотирнадцяти років Тисменицький район співпрацює із ґміною Стшельце Опольскє, що знаходиться на території Республіки Польща.

Очільники Тисмениччини переконані, що тісні контакти з іноземними партнерами – це можливість презентації району на теренах Євросоюзу, що сприятиме розвитку нашого краю.

13322149 1027029317335071 3800962077453044477 n

 

Відео привітання голови Тисменицької районної ради Романа Крутого

від громади Тисмениччини, яке пролунало у стінах костелу м. Стшельце Опольське (Республіка Польща)

 4-5 червня 2016 року делегація Тисменицького району побувала на святкуванні Днів Землі Стрілецької. Делегацію очолили  голова Тисменицької районної ради  Роман Крутий та голова Тисменицької районної державної адміністрації Іван Семанюк.

Очільники Тисмениччини переконані, що тісні контакти з іноземними партнерами – це можливість презентації району на теренах Євросоюзу, що сприятиме розвитку нашого краю.


Тисменицька районна рада, у відповідь,  запросила офіційні делегації міст Стшельце Опольське (Республіка Польща), Голіце (Чеська Республіка), Зост (Федеративна Республіка Німеччина) та міста Бандера (США) для участі у  святкових заходах з нагоди відзначення 25 річниці Незалежності України у м. Тисмениця  23-24 серпня 2016 року.

 

Офіційна делегація Тисмениччини відвідала місто Жешув (Ряшів) 

9 червня 2016 року делегація керівництва Тисменицького району зустрілась із представниками муніципалітету міста Жешув (Ряшів).

DSC02836

До складу делегації увійшли голова районної ради Роман Крутий, голова районної державної адміністрації Іван Семанюк та консультант відділу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування Ольга Шкромида.

DSC02840

 

DSC02841

 

Програмою зустрічі муніципалітету міста Жешув (Ряшів) з представниками Тисменицького району був обмін досвідом участі в міжнародних проектах, програмах, грантах, визначення основних точок співпраці, можливість співучасті в існуючих проектах, а також визначення плану подальшого партнерства між Жешувом та Тисменицьким районом.

DSC02837

 

Делегація з Тисмениччини відвідала місто-партнер у США 

IMG 4861

Цього року Тисменицький район відзначає п’ятиріччя підписання угоди про партнерство з округом Бандера, штат Техас, США.

Керівництво Тисменицького району: голова Тисменицької районної ради Роман Крутий, голова Тисменицької районної державної адміністрації Іван Семанюк, представники Тисменицької міської ради: секретар Наталія Сворак та радник міського голови Ігор Слубський у складі офіційної делегації від Тисмениччини здійснили 7-денну робочу поїздку до штату Техас та взяли участь у ряді офіційних заходів, обмінялися досвідом у культурному, освітньому, економічному напрямках.

Бандера  – символічна для українців назва — це невелике місто в Техасі (США), окружний центр однойменного округу. Назва населеного пункту походить від іспанського слова, що означає «прапор». Наша офіційна делегація отримала у подарунок найцінніше, що є у міста-партнера - прапор Техасу. Подія зворушлива та патріотична!

 

IMG 4895

Бандера розташована в центральній частині Техасу в так званій Країні техаських пагорбів. З півдня місто огинає річка Медіна.

За пам'ятним знаком, що встановленний у центрі містечка, Бандера засноване емігрантами з Польщі.

Проте, Бандера - «Ковбойська столиця світу». От і тисменичан «посвятили» у ковбої, вручивши навіть посвідчення. Українських ковбоїв можна побачити на світлині:

IMG 9999

Посол асоціації міст-побратимів округу Бандера Еленора Гудлі стала справжнім гідом для нашої делегації.

IMG 0001

Невтомна американка Еленора (на фото - по центрі) намагалася якнайкраще познайомити членів делегації з культурою, традиціями, специфікою побуту американців сучасних, показати як вони жили у минулому, як і чого досягли тепер.

IMG 5140

IMG 5167

IMG 4990

IMG 0002

IMG 4995

Будівля окружного суду

IMG 4984

Архів

IMG 4861

Мерія

IMG 4882

Приміщення капітолію (місто Остін)

Незабутніми стали подорожі штатом, відвідини пам’яток архітектури та визначних місць. Учасники делегації ознайомилися з діяльностю сенатора Троя Фрейзера.

IMG 4906

Каплиця місії Аламо відома як «Святиня свободи Техасу» -  колишня католицька місія, яка була водночас і фортеця, а сьогодні це музей.

Враження справила специфіка діяльності органів місцевого самоврядування у США, рівень залучення громад до питань життєдіяльності міста, штату, уміння презентувати свою Батьківщину, розвивати усі напрямки співпраці з іншими країнами, містами, обмінюватися досвідом, надавати підтримку у всіх галузях господарювання.

У місті працюють медична та ветеринарна клініки, пилорама, бібліотека, є сім церков.

IMG 5097

Церква Св.Станіслава м. Бандера була заснована емігрантами з Польщі, послідовниками Римсько-католицької церкви. Ними в 1876 році була побудована церква Св. Станіслава, яка нині є однією з найстаріших церков Техасу.

IMG 4970

IMG 5018

IMG 5021

Вища школа Бандери, у якій навчаються понад 800 учнів.

Є багато речей, які треба переймати у наших партнерів, впроваджувати у себе, використовувати досвід, будувати перспективи розвитку району, враховуючи побачене та запозичене у колег. Та, ключовими мають залишатися: наша українська автентичність, національні традиції, історичні державницькі засади!

У підсумку, керівники району домовилися про приїзд делегації міста-партнера Бандери в Україну для окреслення більш детального плану майбутньої співпраці в галузі культури та освіти. Також висловили вдячність за теплий прийом, незабутні враження та неоціненний досвід, отриманий під час насиченої програми перебування у м. Бандера.

IMG 5030

 

Офіційна делегація Тисмениччини відвідала партнерське місто Стшельце Опольскє 

IMG 20161219 115352-З 17 по 20 грудня делегація Тисменицького району взяла участь у Різдвяному ярмарку, який проходив у партнерському місті Стшельце Опольскє (Польща). Делегацію очолив заступник голови Тисменицької районної державної адміністрації Степан Мандибур. До її складу також увійшли начальник відділу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування виконавчого апарату районної ради Ярослав Татарин, консультанти відділу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування Ольга Шкромида та Роман Федорук, а також директор районного будинку дитячої та юнацької творчості Ольга Голійчук.


Основним асортиментом, представленим на ярмарку були вироби ручної роботи учнів районного будинку дитячої та юнацької творчості, хутрові вироби місцевих підприємців та рекламна продукція про Тисменицький район. Проте, метою участі у ярмарку були не тільки економічні інтереси, а й всебічна презентація нашого району та налагодження тісної співпраці з міжнародними партнерами в майбутньому.

STA79323

IMG 20161218 103728

IMG 20161218 161645

IMG 20161217 155023

IMG 20161217 110751

IMG 20161217 154716

Окрім представників нашої держави, до Стшельце Опольскє на святкування приїжджали й делегації з інших іноземних міст-партнерів: Зост (Німеччина) та Голіце (Чехія).

P1080826

Відтак представники району обговорили із чеською та польською сторонами питання співпраці у галузі спорту, зокрема проведення в майбутньому спільного спортивного турніру серед дітей.

Також з урядом ґміни Стшельце Опольскє було обговорено ряд питань, пов’язаних із відзначенням 15-річчя тісної співпраці у наступному році.

IMG 20161219 115352-

Ще однією з подій, у якій взяли участь представники району був XXVII Стшелецький вуличний пробіг імені Еузебіуша Ферта на 15 км.

STA79250

Тішить, що найкращий результат серед наших спортсменів показав працівник районної ради Ярослав Татарин. До України приїхали нагороди, дипломи та медалі.

STA79306

IMG 20161222 095103

STA79287

Отже, у Тисменицькому районі продовжується цілеспрямована робота щодо розвитку міжнародного співробітництва, налагодження взаємодії з іноземними партнерами.

Карта району

Урядові сайти

освіта

TRO

Архів

el vpered

Погода