• село Липівка
  село Липівка
 • Пам`ятник Василю Савчаку на псевдо
  Пам`ятник Василю Савчаку на псевдо "Сталь", провіднику ОУН-УПА Буковини у селі Ямниця
 • Скульптура ангела-охоронця на дорозі Тисмениця-Івано-Франківськ
  Скульптура ангела-охоронця на дорозі Тисмениця-Івано-Франківськ
 • Криївка, с.Клубівці
  Криївка, с.Клубівці
 • Тисменицька районна рада
  Тисменицька районна рада
 • Монастир Успіння Матері Божої, с. Погоня
 • Духова криниця, с-ще Єзупіль
  Духова криниця, с-ще Єзупіль
 • Пам`ятник Т.Г. Шевченку, с-ще Лисець
  Пам`ятник Т.Г. Шевченку, с-ще Лисець
 • с. Пшеничники
  с. Пшеничники
 • Духовний комплекс у селі Нові Кривотули
  Духовний комплекс у селі Нові Кривотули
---------   ВІТАЄМО НА САЙТІ ТИСМЕНИЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ   ---------

Міжнародна співпраця

У 2002 році між Тисменицьким районом та ґміною Стшельце Опольське (Польща) підписано офіційну Партнерську угоду про дружбу та співпрацю.

Угодою передбачено обмін досвідом та ідеями у галузях самоврядування, комунального господарства та охорони навколишнього середовища, соціальної опіки, розвитку промисловості, малого та середнього підприємництва, охорони здоров’я, культури, освіти, пожежної безпеки, спорту і відпочинку.

У 2011 році підписано Угоду про партнерство Тисменицького району та округу Бандера штату Техас (Сполучені Штати Америки). Зустріч відбулася за участі керівництва району, представників ґміни Стшельце Опольське (Польща) та офіційної делегації із округу Бандера штату Техас (США). Угода передбачає формування і розвиток взаємовідносин між районом та округом у напрямках освіти, спорту, туризму, культури, історії, економічного розвитку, сільського господарства, дипломатичних і добросусідських стосунків.

Офіційна делегація Тисменицького району взяла участь у святкуванні Днів Землі Стрілецької у ґміні Стшельце Опольське

77У 2002 році між Тисменицьким районом та ґміною Стшельце Опольське (Польща) підписано офіційну Партнерську угоду про дружбу та співпрацю з метою обміну досвідом та ідеями у сферах місцевого самоврядування, комунального господарства та охорони навколишнього середовища, соціальної опіки, розвитку промисловості, малого та середнього підприємництва, охорони здоров’я, культури, освіти, пожежної безпеки, спорту і відпочинку.

В рамках дії цієї угоди Тисменицький район та ґміна  вже сімнадцятий раз спільно святкують національні свята. Так і з 31 травня-по 03 червня 2019 року на запрошення бургомістра міста Стшельце Опольське офіційна делегація від Тисменицького району взяла участь у святкуванні Днів Землі Стрілецької.

Очолила делегацію голова Тисменицької районної ради Тетяна Градюк. У складі делегації були: голова Тисменицької районної державної адміністрації Іван Семанюк, радник голови Тисменицької районної ради Лідія Клевець, голова Ямницької об’єднаної територіальної громади Роман Крутий.

На святкування національного свята наших партнерів також були запрошені спортсмени Тисменицької дитячо-юнацької спортивної школи – Назар Данилюк, Сергій Максимів, Віталій Cавчук та Любомир Шешурак – учасники командного турніру з настільного тенісу, та начальник Тисменицького РВ Управління ДСНС в Івано-Франківській області - Ігор Дмитрів, Терешкун Віталій - начальник ДПРЧ2 м. Тисмениця Тисменицького РВ Управління ДСНС в Івано-Франківській області; Івасюк Михайло – начальник ДПД Марківецького лісництва.

Програма перебування делегації була винятково цікавою та насиченою, розрахованою на чотири дні, враховуючи зустріч та прощання з делегаціями.

01 червня після теплої, дружньої зустрічі делегацій із міст-партнерів розпочалися масштабні святкування – всі міста-партнери взяли участь у Ході Стрільця, презентувавши національні костюми та атрибутику своїх держав. У такий оригінальний спосіб вдалося за короткий термін популяризувати Україну та ознайомити всіх учасників фестивалю з Тисмениччиною.

123

Учнівська тенісна команда Тисменицької дитячо-юнацької спортивної школи посіла перше місце в командному настільному тенісному турнірі серед команд з міст Стшельце Опольське (Республіка Польща), Голіце (Чеська Республіка), показавши гарну спортивну підготовку, волю до перемоги, чудову командну гру та подарувавши учасникам свята позитивні емоції і незабутні враження від поєдинку. Нагородою спортсменам стали Диплом, кубок та пам’ятні подарунки, зокрема, з символікою міста.

19

62

122

33

В ході святкування Тетяна Градюк, Іван Семанюк та голова Ямницької об’єднаної територіальної громади Роман Крутий проводили тематичні зустрічі та переговори з офіційними делегаціями міст Голіце (Чеська Республіка) і Зост (Федеративна Республіка Німеччина) щодо подальшої міжнародної співпраці. Намічено плани спільної роботи у напрямку культурної співпраці з цими містами та зміцнення міжнародних партнерських відносин. Також обговорили майбутню поїздку польських юнаків-футболістів до Тисменицького району на турнір з футболу, який відбудеться на теренах Ямницької об’єднаної територіальної громади. Під час офіційної церемонії святкування керівники міст-партнерів обмінялися вітаннями.

0121

0122

Голова Тисменицької районної ради Тетяна Градюк вітала керівництво ґміни з 17 річницею співпраці, з місцевим національним святом та бажала миру і процвітання Стрілецькій Землі, висловивши сподівання, що партнерські відносини між двома містами-партнерами і надалі будуть такими дружніми і теплими, основаними на взаєморозумінні і тісній співпраці.

77

149

5

Обмінявшись символічними подарунками, всі учасники свята взяли участь у фестивалі, приуроченому Дням Землі Стрілецької, святкових та інтеграційних зустрічах у парку Міцкевича, відвідали вистави та святковий концерт, де зіркою феєричного шоу була Малгожата Островська та гурт Happysad.

72

18

44

61

Роман Крутий, голова Ямницької об’єднаної територіальної громади, як і на посаді голови Тисменицької районної ради, продовжує активну роботу щодо міжнародної співпраці, залучення в громаду закордонних інвестицій, розширення кола спілкування та обміну досвідом мешканців громади з іноземними партнерами, зокрема з Польщі.

02 червня делегація побувала на месі партнерів у костелі святого Лаврентія, де діти з усіх делегацій вітали учасників святкувань рідними мовами, а також слова привітання надавалися представникам делегацій з міст-партнерів.

2

111

50

Господарі свята організували для офіційних делегацій екскурсію ґміною Стшельце Опольське, де поділилися досвідом реалізації успішних проектів, зокрема, у соціальній та екологічній сфері, а також тисменичани відвідали замок у Тошеку.

Пожежники міста Стшельце Опольскє передали обладнання та інструменти для пожежних частин Тисменицького району.

Третій вечір Днів Землі Стрілецької завершився для всіх гостей та учасників фестин цікавою концертною програмою і чудовим святковим феєрверком.

03 червня перед завершенням офіційного візиту до ґміни Стшельце Опольське від імені Тисменицької районної ради та районної державної адміністрації, а також новоутвореної Ямницької об’єднаної територіальної громади голова районної ради Тетяна Градюк висловила керівникам ґміни щиру вдячність за теплий, дружній прийом, підтримку та багаторічну співпрацю та висловила сподівання, що надалі наші партнерські відносини будуть ще тіснішими, запросивши Тадеуша Ґоца, Юзефа Кампу, Габріелю Пузік – давніх друзів Тисмениччини, а також керівників ґміни – на традиційні святкування 28 річниці незалежності України 24 серпня 2019 року.

 

Мистецькі колорити Тисмениччини до Дня Незалежності України

OLE 9901   Опівдні 24 серпня 2017 року центральна площа Тисмениці перетворилася на великий двір. Тут відбулося мистецьке дійство “Фольклорне подвір’я Тисмениччини”.

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC 1104

Серед його відвідувачів були й очільники Тисменицького району та іноземні гості. Відкрили свято голови Тисменицької районної ради Роман Крутий та Тисменицької районної державної адміністрації Іван Семанюк.

DSC 1065

Фольклорне свято відбувалося на сцені, а на площі розгорнулись 28 дворів з різних сіл Тисменицького району, представляючи куточок своєї рідної землі у стравах традиційної української кухні, витворах мистецтва й народної творчості, вишиванках, рушниках, піснях, фольклорі.

DSC 0401

DSC 0830

DSC 0493

Надивились гості свята й на різні старовинні обряди: тисменицьке, милуванське весілля, свято Івана Купала в Угриневі, кукурудзяну толоку (с. Вільшаниця), випікання чорнолізького хліба, марківецькі вечорниці, ярмарок у Березівці та багато інших.

DSC 0389

DSC 0576

DSC 0620

DSC 0683

Свій куточок на барвистому подвір’ї відобразила й ґміна Стшельце Опольскє, що зробила фотоекскурс в історію п’ятнадцятилітньої співпраці, виставила сувенірну продукцію й символіку краю, прикрасила намет яскравими кульками в синьо-жовтих кольорах.

viber image

DSC 0054

Відео комунального підприємства “ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЯ “ТИСМЕНИЦЯ“

 

Пожежний автомобіль від колег з Республіки Польща

OLE 8620      У середу, 23 серпня в рамках відзначення головних свят країни та з нагоди 15-річчя співпраці з гміною Стшельце Опольскє, на центральній площі міста Тисмениця відбулася урочиста передача пожежного автомобіля рятувальниками з Республіки Польща своїм українським колегам – Тисменицькому гарнізону.

Передача благодійної допомоги – автоцистерни зі спеціальним обладнанням - проходила за участі керівництва Тисменицького району, офіційної делегації та рятувальників з ґміни Стшельце Опольскє, іноземних делегацій з Республіки Польща та Сполучених Штатів Америки, громадськості.

 

OLE 8468

OLE 8492

Зі словами вдячності до іноземних гостей, звернувся голова Тисменицької районної державної адміністрації Іван Семанюк. Він підкреслив, що цій урочистій події передувала велика спільна робота з польськими колегами, проводилися переговори, відбувалися зустрічі як у Республіці Польща, так і в Україні. Завдяки тому, що у допомозі для Тисмениччини були зацікавлені обидві сторони, вдалося досягти взаєморозуміння та забезпечити перевезення транспорту до України.

OLE 8620

Пізніше, голова Тисменицької РДА Іван Семанюк та голова Тисменицької районної ради Роман Крутий вручили представникам пожежної служби м. Стшельце Опольскє подяки та пам’ятні подарунки.

OLE 8592

Керівник відділу цивільної оборони та військових справ міста Стшельце Опольскє Ян Боґуш зачитав акт передачі спецтехніки та побажав рятувальникам Тисмениччини успіхів у нелегкій, іноді навіть небезпечній, але такій потрібній праці.

OLE 8485

Начальник Тисменицького РВ УДСНС в Івано-Франківській області Ігор Дмитрів проінформував про статистику пожеж у районі й зазначив, що подарована машина буде використовуватися для ліквідації надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню у Тисменицькому районі.

OLE 8495

Далі - урочиста передача ключів від спецавтомобіля заступником бургомістра м. Стшельце Опольскє Юзефом Кампою та головою міської ради м. Стшельце Опольскє Ґабріелею Пужік.

OLE 8564

Партнери з Республіки Польща побажали якомога рідше використовувати техніку для викликів та передали щирі вітання від бургомістра м. Стшельце Опольскє Тадеуша Ґоца. Таким чином, завдяки добрій та тісній співпраці, парк пожежної служби Тисменицького району поповнився автоцистерною STARP244L ємністю 2,5 тони з автонасосом для подачі вогнегасних засобів.

OLE 8548

OLE 8534

Нагадаємо, що подія відбулася в рамках підписаної у 2002 році офіційної угоди про партнерство і співпрацю між Тисменицьким районом та ґміною Стшельце Опольскє (Республіка Польща).

OLE 8482

Таким чином, крок за кроком, вдається налагоджувати тісну співпрацю в усіх галузях життєдіяльності Тисменицького району. Попереду ще пошук спільних точок дотику в економічній сфері та сфері освіти і науки. Керівництво Тисмениччини активно працює в такому напрямку уже протягом кількох років. Події, які відбулися в день найважливіших державних свят, свідчать про конкретні успіхи влади Тисмениччини на шляху євроінтеграції.

OLE 8645

OLE 8508

 

Офіційний прийом міжнародних делегацій керівництвом Тисмениччини

OLE 8974 У середу, 23 серпня у великій залі засідань Тисменицької районної ради відбувся офіційний прийом міжнародних делегацій з міст-партнерів Тисмениччини.

На дипломатичній зустрічі були присутніми: голова Тисменицької районної ради Роман Крутий, голова Тисменицької районної державної адміністрації Іван Семанюк, заступник голови Тисменицької районної ради Ігор Федоришин, заступник керівника апарату Тисменицької районної ради Михайло Королик, керуючий справами виконавчого апарату Тисменицької районної ради Юрій Проценко, перший заступник голови Тисменицької районної державної адміністрації Володимир Заник, заступник голови Тисменицької районної державної адміністрації Степан Мандибур, міський голова міста Тисмениця Степан Сворак, помічник міського голови міста Тисмениця Ігор Слубський, члени Президії Тисменицької районної ради, депутати обласної ради: Роман Ткач, Василь Гладун, Василь Попович, керівники структурних підрозділів Тисменицької районної державної адміністрації. 

OLE 8735

OLE 8798

Нагадаємо, що міжнародними партнерами Тисменицького району є ґміна Стшельце Опольскє (Польща) та місто Бандера, штат Техас (Сполучені Штати Америки). Офіційну делегацію з м. Стшельце Опольскє очолили заступник бурмістра Юзеф Кампа та голова міської ради м.Стшельце Опольскє Ґабріеля Пужік. До її складу увійшли депутати міської ради Кароль Бішоф та Данута Форит, керівники відділів Моніка Міцкєвіч, Катажина Каліцяк і Маріуш Кужея, підприємець Ян Патола. Делегація зі Сполучених Штатів включила представників влади штату Техас – амбасадора Еленору Дугош Ґудлі та її асистента Джоан Алісу Маларчук.

OLE 8974

Керівництво Тисменицького району  презентувало відеоролик про економіко-культурні можливості Тисмениччини, як унікальної частини української держави. Іноземним гостям, які завітали на святкування 26-ї річниці Незалежності України до району, було дуже цікаво побачити інфраструктурні, промислові та культурні об’єкти, познайомитися з особливостями ведення господарської діяльності на Тисмениччині.

OLE 8723

OLE 8730

У своїй вітальній промові голова Тисменицької районної ради Роман Крутий зазначив, що щиро радий спільній зустрічі на українській землі, з нагоди відзначення найважливіших державних свят нашої країни! Найперше, він привітав усіх присутніх з Днем Прапора та Днем Незалежності України!

Роман Крутий наголосив на тому, що гордиться можливістю вільно співпрацювати з різними містами з різних країн світу. Завдяки такому підходу, зміцнюються дружні відносини між країнами та народами, налагоджується тісна співпраця.

Голова районної ради подякував партнерам, за підтримку та допомогу у важкі часи для України та Тисмениччини, за допомогу сьогодні на шляху до Європи! Побажав усім міцного здоров’я та успіхів у відповідальній роботі в місцевому самоврядуванні, а дружньому польському та американському народам – миру, злагоди та процвітання! Усім присутнім – добра та благополуччя!

OLE 8746

Депутат Івано-Франківської обласної ради Роман Ткач, заступник бурмістра м. Стшельце Опольскє Юзеф Кампа та амбасадор Еленора Ґудлі говорили про співпрацю, її зміцнення та розвиток, партнери дякували за гостинність та отримані незабутні враження.

OLE 8763

OLE 8796

OLE 8805

Екскурс в минуле, спогади про те, як зароджувалося партнерство між Тисмениччиною та м. Стшельце Опольскє (офіційна угода підписана у 2002 році), між районом та містом Бандера (офіційна угода підписана у 2011 році), як відбувається співробітництво сьогодні та перспективи співпраці – про це йшлося у іншому відео, презентованому КП «ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЯ «ТИСМЕНИЦЯ».

OLE 8715

Сторони обмінялися подарунками та побажаннями подальшого розвитку міжнародних відносин, поглиблення економічної співпраці та співпраці у галузях освіти і науки.

Голова Тисменицької районної ради Роман Крутий спільно з головою Тисменицької районної державної адміністрації Іваном Семанюком вручили польським й американським друзям почесні відзнаки та пам’ятні сувеніри. Родзинкою стало фото, зроблене у Гімалаях на вершині, висотою 6 470 м, із прапорами Тисменицького району, ґміни Стшельце Опольске та міста Бандера.

OLE 8947

У відповідь, гості зі Сполучених Штатів також вручили подарунки з символікою міста Бандера (ковбойської столиці світу) керівникам району та міста Тисмениця.

OLE 8841

OLE 8869

OLE 8888

OLE 8900

Дипломатичний прийом пройшов на високому рівні. Він виразив серйозність намірів української сторони, презентував наші можливості, підкреслив наше прагнення до європейського рівня міжнародної співпраці, показав сучасний підхід керівництва Тисмениччини до вирішення нагальних справ, що стосуються нашого розвитку, підкреслив необхідність функціонування у структурі районної ради спеціального відділу, який втілює сміливі задуми та проекти  з міжнародної співпраці, допомагає реалізовувати нестандартні рішення керівництва у цьому напрямку.

OLE 8963

OLE 8960

OLE 8707

Відео КП “ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЯ “ТИСМЕНИЦЯ“

15 років міжнародної співпраці

 

 DSC3746В рамках відзначення 15-річчя підписання Партнерської угоди про дружбу та співпрацю між Тисменицьким районом та гміною Стшельце Опольське, Республіку Польща відвідала офіційна делегація з Тисмениччини.

У складі делегації були: голова Тисменицької районної ради Роман Крутий, голова Тисменицької районної державної адміністрації Іван Семанюк, заступник керівника виконавчого апарату Тисменицької районної ради Михайло Королик, керівник апарату Тисменицької районної державної адміністрації Ярослав Татарин, консультант відділу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування Тисменицької районної ради Ольга Шкромида, депутати Івано-Франківської обласної ради Роман Ткач та Василь Гладун, депутати Тисменицької районної ради Михайло Юркевич та Руслан Фармус.

На святкування такої важливої події були також запрошені: баскетбольна команда учнів Тисменицької дитячо-юнацької спортивної школи та народний естрадно-інструментальний колектив народного дому міста Тисмениця.

Програма перебування делегації була винятково цікавою та насиченою.

Учнівська баскетбольна команда Тисменицької дитячо-юнацької спортивної школи мала честь першою представити рідну країну та район, взявши участь у турнірі з баскетболу серед дівчат.

IMG 8163

Команда баскетболісток із селища Єзупіль зайняла друге місце, показавши гарну спортивну підготовку, волю до перемоги, відмінну командну гру та подарувавши присутнім позитивні емоції і незабутні враження від поєдинку. Нагородою спортсменкам став кубок, оригінальні спортивні сумки, футболки. Краща баскетболістка привезла в Україну цінний подарунок. Маємо нові спортивні досягнення, бо багата Тисмениччина спортивними талантами!

IMG 8148

 

IMG 8532

Під час офіційної церемонії святкування, яка проходила в приміщенні міської Ратуші, керівники міст-партнерів обмінялися вітальними словами. Голова Тисменицької районної ради Роман Крутий привітав керівництво гміни Стшельце Опольське з 15 річницею співпраці: «Наші відносини ґрунтуються на взаємній повазі та взаєморозумінні, готовності допомогти та підтримати один одного», - наголосив Роман Крутий. Голова  подякував партнерам за щирість та висловив сподівання на подальше тісне співробітництво у міжнародній сфері.

 DSC0599

 

 

 

 

IMG 8172

 

 DSC0589

Керівники Тисмениччини, з нагоди свята вручили подяки, нагороди та пам’ятні подарунки керівництву гміни: нагрудні значки, з нагоди співпраці, прапори України, герби Тисмениччини, статуетки.

 DSC3722

 

 DSC0557

 

 DSC0558

 

 DSC3746

 

 DSC3750

Креативним подарунком української делегації стало фото прапорів - символів Стешелец Опольських та Тисмениччини, які відважний альпініст, житель нашого району, разом з однодумцями, взяв у подорож в Гімалаї (Непал). Так, вдалося показати символічну «висоту» значення міжнародної дружби та співпраці у сучасному світі. Вручив, матеріалізований задум, особисто голова Тисменицької районної ради Роман Крутий.

 DSC3793

Найкращі сторінки партнерства сторони відтворили у пам’яті присутніх за допомогою сучасних технологій: відео та слайд-шоу.

Особливо приємним стало відзначення польською стороною керівників Тисменицького району, які в різні роки протягом тривалого часу активно сприяли та підтримували співпрацю з міжнародними партнерами. Це – діючий депутат Івано-Франківської обласної ради Роман Ткач, депутат Тисменицької районної ради Руслан Фармус, голова Тисменицької районної державної адміністрації Іван Семанюк, голова Тисменицької районної ради Роман Крутий.

IMG 8273

 

IMG 8168

 

IMG 8164

 

IMG 8286

 

 DSC0664

 

 DSC0711

 

IMG 8314

 

Заходи продовжилися у міському парку, де усі міжнародні делегації: українська, німецька та чеська взяли участь у святкуванні Днів Землі Стшелецької.

 

 DSC0766

 

 DSC0770

 

Щоб краще познайомити європейців з нашою культурою, традиціями, економічним та туристичним потенціалом, тисменичани розгорнули тематичний намет.

 

 DSC0828

 

IMG 8339

 

IMG 8340

 

 DSC0831

Оформлений в традиційно українському стилі, з усіма атрибутами старовинної Тисмениччини, він приваблював представників усіх націй, присутніх на святкуванні. Особливо припав він до душі етнічним українцям, вихідцям з різних куточків України, які тепер проживають в Європі. На такому символічному клаптику України проходило нагородження та відзначення кращих дитячих малюнків на тему «Рідний край очима дітей», відбувалася презентація інформаційних буклетів провідних підприємств нашого краю, цікавих автентичних закладів харчування району, демонстрація традиційних українських строїв, у які були одягнуті усі члени делегації, частування іноземців традиційними українськими стравами, які тут же готувала справжня українська господиня Галина Лаврук – шеф-кухар популярної у нас колиби «Козацький острів». Зі сцени лунали українські народні пісні, які учасники народного естрадно-інструментального колективу народного дому міста Тисмениця виконували під власний акомпонемент.

 DSC0835

 

 DSC0874

 

 DSC0878

 

IMG 8359

 

 DSC0839

 

 DSC0846

 

IMG 8374

 

IMG 8492

У такий оригінальний спосіб вдалося за короткий термін популяризувати Україну, познайомити присутніх з Тисмениччиною, переконати усіх, що наша держава багата унікальними традиціями, цікавою історією та має великий потенціал.

IMG 8384

 

IMG 8346

 

IMG 8368

Однією з визначальних спільних рис польського та українського народів є висока моральність, релігійність та вірність християнським традиціям. Тому, особливо приємною подією стала участь пароха церкви Св. Архистратига Михаїла (УГКЦ) м.Тисмениця отця Юрія Павлюка у спільному Богослужінні з ксьондзами костелу Св.Лаврентія. Молилися разом представники делегацій Федеративної Республіки Німеччина, Чеської Республіки, України (Тисмениччина), керівництво та громада гміни Стшельце Опольське. Під час Літургії, дітки мовами присутніх у храмі представників різних націй виголошували прохання-молитви до Господа за мир в Україні. Ця тема була ключовою у  проповіді отця Юрія Павлюка. А ще мовилося про підтримку, дружбу, співпрацю та європейське майбутнє України.

 DSC0938

 

 DSC0923

 

IMG 8422

 

 DSC0916

 

IMG 8390

 

IMG 8394

 

IMG 8485

 

IMG 8428

 

IMG 8525

 

Як керівник району, голова Тисменицької районної ради Роман Крутий продовжує роботу у напрямку налагодження контактів з іноземними партнерами, «реанімує» стосунки, завдяки новому підходу та новій меті: «Переконаний, що Польща є надійним партнером для України, а гміна Стшельце Опольське – справжнім другом! Розвиваючи міжнародну співпрацю на місцевому рівні, робимо спроби органічно інтегруватися у європейське суспільство, наблизитися один до одного на рівні народів, націй, громад. Уже цього року планується реалізувати спільний міжнародний проект у економічній сфері. У подальшому, сподіваюся на партнерство у інвестиційному та туристичному напрямках. А це додатковий поштовх для розвитку громад нашого району, це шлях до успіху!»

 

Офіційна делегація Тисмениччини відвідала партнерське місто Стшельце Опольскє

4-5 червня делегація керівництва Тисменицького району побувала на святкуванні Днів Землі Стрілецької. Делегацію очолили голова Тисменицької районної ради Роман Крутий та голова Тисменицької районної державної адміністрації Іван Семанюк. До її складу також увійшли заступник голови районної ради Ігор Федоришин, заступник керівника виконавчого апарату районної ради Михайло Королик, консультант відділу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування виконавчого апарату районної ради Ольга Шкромида.

 DSCN3832

Програма перебування делегації Тисменицького району включала відвідування різнопланових заходів дводенного святкування: офіційні зустрічі, культурно-мистецькі імпрези, огляд пам’яток архітектури, окремих об’єктів інфраструктури. Цьогоріч в рамках вже звичного й очікуваного містянами свята урочисто відзначили й ювілейну, десяту, річницю співпраці Стшелєц Опольскіх із містом Голіце (Чехія). На усіх цих заходах, що відбувалися у різних локаціях – ратуші, міському парку, костелі, побували й представники української делегації.

Іван Семанюк та Роман Крутий взяли участь у церемонії нагородження кращих спортсменів з плавання, які змагалися у турнірі на кубок бургомістра.

IMG 4126

Також тисменичани ознайомилися із діяльністю заводу «Древопласт», який спеціалізується на виготовленні вікон і дверей. До слова, на підприємствах Стшелєц Опольскіх працює 120 осіб з України.

DSCN3846

Ґміна розвивається, в тому числі й залучаючи позабюджетні кошти. Стшельце Опольскє вже виграло та реалізувало 160 грантів, у тому числі й у співпраці з Німеччиною. Досвідом у цьому напрямку діяльності поляки охоче ділилися зі своїми українськими партнерами.

DSCN3877 2

Окрім представників нашої держави, до Стшелєц Опольскіх на святкування приїхали й делегації з інших іноземних міст-партнерів: Зост (Німеччина) та Голіце (Чехія). Відтак керівники району обговорили питання налагодження контактів із громадами цих європейських міст. Зокрема, домовилися розпочати співпрацю із німецькою стороною у галузі культури. У випадку успішного партнерства, його розвиватимуть у соціально-економічному напрямку.

IMG 9017

Протягом чотирнадцяти років Тисменицький район співпрацює із ґміною Стшельце Опольскє, що знаходиться на території Республіки Польща.

Очільники Тисмениччини переконані, що тісні контакти з іноземними партнерами – це можливість презентації району на теренах Євросоюзу, що сприятиме розвитку нашого краю.

13322149 1027029317335071 3800962077453044477 n

 

Відео привітання голови Тисменицької районної ради Романа Крутого

від громади Тисмениччини, яке пролунало у стінах костелу м. Стшельце Опольське (Республіка Польща)

 4-5 червня 2016 року делегація Тисменицького району побувала на святкуванні Днів Землі Стрілецької. Делегацію очолили  голова Тисменицької районної ради  Роман Крутий та голова Тисменицької районної державної адміністрації Іван Семанюк.

Очільники Тисмениччини переконані, що тісні контакти з іноземними партнерами – це можливість презентації району на теренах Євросоюзу, що сприятиме розвитку нашого краю.


Тисменицька районна рада, у відповідь,  запросила офіційні делегації міст Стшельце Опольське (Республіка Польща), Голіце (Чеська Республіка), Зост (Федеративна Республіка Німеччина) та міста Бандера (США) для участі у  святкових заходах з нагоди відзначення 25 річниці Незалежності України у м. Тисмениця  23-24 серпня 2016 року.

 

Офіційна делегація Тисмениччини відвідала місто Жешув (Ряшів) 

9 червня 2016 року делегація керівництва Тисменицького району зустрілась із представниками муніципалітету міста Жешув (Ряшів).

DSC02836

До складу делегації увійшли голова районної ради Роман Крутий, голова районної державної адміністрації Іван Семанюк та консультант відділу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування Ольга Шкромида.

DSC02840

 

DSC02841

 

Програмою зустрічі муніципалітету міста Жешув (Ряшів) з представниками Тисменицького району був обмін досвідом участі в міжнародних проектах, програмах, грантах, визначення основних точок співпраці, можливість співучасті в існуючих проектах, а також визначення плану подальшого партнерства між Жешувом та Тисменицьким районом.

DSC02837

 

Делегація з Тисмениччини відвідала місто-партнер у США 

IMG 4861

Цього року Тисменицький район відзначає п’ятиріччя підписання угоди про партнерство з округом Бандера, штат Техас, США.

Керівництво Тисменицького району: голова Тисменицької районної ради Роман Крутий, голова Тисменицької районної державної адміністрації Іван Семанюк, представники Тисменицької міської ради: секретар Наталія Сворак та радник міського голови Ігор Слубський у складі офіційної делегації від Тисмениччини здійснили 7-денну робочу поїздку до штату Техас та взяли участь у ряді офіційних заходів, обмінялися досвідом у культурному, освітньому, економічному напрямках.

Бандера  – символічна для українців назва — це невелике місто в Техасі (США), окружний центр однойменного округу. Назва населеного пункту походить від іспанського слова, що означає «прапор». Наша офіційна делегація отримала у подарунок найцінніше, що є у міста-партнера - прапор Техасу. Подія зворушлива та патріотична!

 

IMG 4895

Бандера розташована в центральній частині Техасу в так званій Країні техаських пагорбів. З півдня місто огинає річка Медіна.

За пам'ятним знаком, що встановленний у центрі містечка, Бандера засноване емігрантами з Польщі.

Проте, Бандера - «Ковбойська столиця світу». От і тисменичан «посвятили» у ковбої, вручивши навіть посвідчення. Українських ковбоїв можна побачити на світлині:

IMG 9999

Посол асоціації міст-побратимів округу Бандера Еленора Гудлі стала справжнім гідом для нашої делегації.

IMG 0001

Невтомна американка Еленора (на фото - по центрі) намагалася якнайкраще познайомити членів делегації з культурою, традиціями, специфікою побуту американців сучасних, показати як вони жили у минулому, як і чого досягли тепер.

IMG 5140

IMG 5167

IMG 4990

IMG 0002

IMG 4995

Будівля окружного суду

IMG 4984

Архів

IMG 4861

Мерія

IMG 4882

Приміщення капітолію (місто Остін)

Незабутніми стали подорожі штатом, відвідини пам’яток архітектури та визначних місць. Учасники делегації ознайомилися з діяльностю сенатора Троя Фрейзера.

IMG 4906

Каплиця місії Аламо відома як «Святиня свободи Техасу» -  колишня католицька місія, яка була водночас і фортеця, а сьогодні це музей.

Враження справила специфіка діяльності органів місцевого самоврядування у США, рівень залучення громад до питань життєдіяльності міста, штату, уміння презентувати свою Батьківщину, розвивати усі напрямки співпраці з іншими країнами, містами, обмінюватися досвідом, надавати підтримку у всіх галузях господарювання.

У місті працюють медична та ветеринарна клініки, пилорама, бібліотека, є сім церков.

IMG 5097

Церква Св.Станіслава м. Бандера була заснована емігрантами з Польщі, послідовниками Римсько-католицької церкви. Ними в 1876 році була побудована церква Св. Станіслава, яка нині є однією з найстаріших церков Техасу.

IMG 4970

IMG 5018

IMG 5021

Вища школа Бандери, у якій навчаються понад 800 учнів.

Є багато речей, які треба переймати у наших партнерів, впроваджувати у себе, використовувати досвід, будувати перспективи розвитку району, враховуючи побачене та запозичене у колег. Та, ключовими мають залишатися: наша українська автентичність, національні традиції, історичні державницькі засади!

У підсумку, керівники району домовилися про приїзд делегації міста-партнера Бандери в Україну для окреслення більш детального плану майбутньої співпраці в галузі культури та освіти. Також висловили вдячність за теплий прийом, незабутні враження та неоціненний досвід, отриманий під час насиченої програми перебування у м. Бандера.

IMG 5030

 

Офіційна делегація Тисмениччини відвідала партнерське місто Стшельце Опольскє 

IMG 20161219 115352-З 17 по 20 грудня делегація Тисменицького району взяла участь у Різдвяному ярмарку, який проходив у партнерському місті Стшельце Опольскє (Польща). Делегацію очолив заступник голови Тисменицької районної державної адміністрації Степан Мандибур. До її складу також увійшли начальник відділу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування виконавчого апарату районної ради Ярослав Татарин, консультанти відділу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування Ольга Шкромида та Роман Федорук, а також директор районного будинку дитячої та юнацької творчості Ольга Голійчук.


Основним асортиментом, представленим на ярмарку були вироби ручної роботи учнів районного будинку дитячої та юнацької творчості, хутрові вироби місцевих підприємців та рекламна продукція про Тисменицький район. Проте, метою участі у ярмарку були не тільки економічні інтереси, а й всебічна презентація нашого району та налагодження тісної співпраці з міжнародними партнерами в майбутньому.

STA79323

IMG 20161218 103728

IMG 20161218 161645

IMG 20161217 155023

IMG 20161217 110751

IMG 20161217 154716

Окрім представників нашої держави, до Стшельце Опольскє на святкування приїжджали й делегації з інших іноземних міст-партнерів: Зост (Німеччина) та Голіце (Чехія).

P1080826

Відтак представники району обговорили із чеською та польською сторонами питання співпраці у галузі спорту, зокрема проведення в майбутньому спільного спортивного турніру серед дітей.

Також з урядом ґміни Стшельце Опольскє було обговорено ряд питань, пов’язаних із відзначенням 15-річчя тісної співпраці у наступному році.

IMG 20161219 115352-

Ще однією з подій, у якій взяли участь представники району був XXVII Стшелецький вуличний пробіг імені Еузебіуша Ферта на 15 км.

STA79250

Тішить, що найкращий результат серед наших спортсменів показав працівник районної ради Ярослав Татарин. До України приїхали нагороди, дипломи та медалі.

STA79306

IMG 20161222 095103

STA79287

Отже, у Тисменицькому районі продовжується цілеспрямована робота щодо розвитку міжнародного співробітництва, налагодження взаємодії з іноземними партнерами.

Карта району

Календар новин

Січень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Урядові сайти

освіта

TRO

Архів

el vpered

Погода